067 620 66 11
Передзвонити?
067 620 66 11
Передзвонити?
Каталог товарів
Бонуси
Порівняння товарів
У обране
Каталог товарів
Порівняння товарів
У обране
Магазини
Mайстерня
Блог
Покупцям
Зв'язатися з нами

Як вибрати велозамок

Як вибрати велозамок

Хворобу краще запобігти, ніж лікувати. Чи чули таку популярну медичну фразу? У питанні захисту велосипеда від угону вона як ніколи є актуальною. Справді, краще запобігти крадіжці, ніж стати частиною сумної статистики в протоколах нашої доблесної поліції. Як показує практика, розкриття крадіжок велосипедів дуже низьке і знайти вкрадений велосипед буде вкрай складно. Тому, поспішаємо вас убезпечити від цього і відповісти на питання, як вибрати замок для велосипеда.

РОЗБИРАЄМОСЯ З ТИПАМИ ВЕЛОСИПЕДНИХ ЗАМКІВ

Типів та різновидів велосипедних замків досить багато. Одні можуть коштувати лише кілька сотень, а ціна інших може сягати кількох тисяч. Ціна сильно залежить від типу та бренду-виробника, який його випускає. Але наше завдання вибрати не найдорожчий, а найнадійніший і збалансований варіант.

Перед тим як вибрати велозамок, варто розібратися які взагалі бувають велозамки. Усі вони діляться за конструкцією. Їх всього 4:

  • тросовий;
  • ланцюговий;
  • U-подібний;
  • сегментний.

Тросовий замок

Найпростішим варіантом єтросові замки для велосипеда. Вони є звичайним металевим тросом, запаяним у силіконову оболонку. Закриваються вони кодовим механізмом або ключем. Довжина троса варіюється від 60 до 200 см. Таким можна пристебнути велосипед будь-куди, хоч до дерева. Найкраще пристібати за раму та переднє колесо, оскільки останнє легко знімається. Велозамки на тросі легкі та компактні. Їх зручно перевозити як у рюкзаку, так і обернувши довкола труби рами.

тросовый замок для велосипеда

Як бачите, переваг досить багато, але вони не про безпеку. Перекусити його легко: деякі умільці справляються з ним буквально за кілька секунд. І ось, велосипед уже поїхав підкорювати простори вторинного ринку, а ви залишилися без транспорту, але з купою нервів та головного болю. Перспективи не райдужні, правда? Тоді ось вам порада: якщо ви все ж таки хочете купити тросовий замок, то не залишайте велосипед без нагляду більше ніж на годину. Особливо це стосується сумнівних місць: темнихпровулків, стихійних ринків, спальних районів тощо.

Переваги тросового замку:

  • недорогий;
  • легкий;
  • компактний;
  • зручний у транспортуванні.

Нестача всього одна - він ненадійний. Залишати велосипед під таким замком більше години - значить сильно ризикувати його втратити.

Ланцюговий замок: чим він кращий?

Далі за рівнем надійності слід поставитиланцюгові замки. Тут використовується ланцюг із середньою довжиною 80-120 см. Недорогі моделі мають круглі ланки ланцюга без будь-якої обробки. Замки дорожчі вже будуть оснащені надійнішими ланцюгами із квадратним перетином. Для більшої міцності часто застосовують термообробку. Для того, щоб ланцюг не дряпав раму, замки пакують у тканинний чохол. Дуже часто для додаткового захисту використовують ланцюги в парі із навісними замками. Такий варіант захисту можна зустріти у всесвітньо відомого бренду Abus та інших.

велозамок Abus

Ланцюговий замок вважається найбільш ходовим у велолюбителів. У нього оптимальний баланс між зручністю та ступенем захисту. З таким замком не страшно залишатиме велосипед на якийсь час під під'їздом або офісом. Зазвичай навіть у досвідченого злодія йде набагато більше часу, щоб перекусити ланцюгову ланку. Але якщо ви придбали ланцюг невеликого діаметру, то надовго залишати мотоцикл все ж таки не варто.

Недоліки ланцюгового замку здебільшого пов'язані із зручністю. У нього відчутно більша вага, ніж у троса. Тож надто потужні варіанти на рамі перевозити вже не вийде. Якщо ви найчастіше залишаєте байк в одному місці (наприклад, на парковці біля офісу), то можемо порадити залишати замок на місці стоянки, як роблять багато співробітників нашого магазину.

Сила U-подібних замків

Тепер поговоримо проскобах. Цей тип замку абсолютно не схожий на два попередні. Його конструкція - міцна U-подібна скоба із загартованої сталі, яка втягується в основу із замковим механізмом. Нею дуже зручно пристібати велосипед за верхню чи підсідельну трубу разом із колесом. Довжина та ширина скоби може суттєво відрізнятися. Є компактні варіанти, наприкладOnguard Bulldog. Розмір скоби цього замку завширшки не перевищує 10 см. Є й такі гіганти, якAbus Granit X-Plus, Довжина якого складає цілих 23 см. Будьте впевнені, що з ним злодіїві доведеться несолодко, якщо він захоче вкрасти ваш велосипед. Скоби роблять із такої пружної сталі, що перекусити її майже неможливо, а пиляти занадто довго.

Велозамок u образный

Але за всієї надійності скоби, у неї є й недоліки. Таким замком можна пристібати велосипед далеко не за всі конструкції. Наприклад, з ним дуже зручно на велопарковках, легко пристебнути до стовпа чи паркану. А ось до дерева зачепити великий, швидше за все, не вийде. Але, поспішаємо вас заспокоїти: це вирішується додатковим тросом, як уOnguard Bulldog Combo DT. За допомогою нього легко пристебнути переднє та заднє колесо, щоб їх точно не зняли.

Другий мінус U-подібних велозамків – незручне транспортування. У комплекті, звичайно, йде кріплення на раму, але мало хто захоче перевозити велосипедом таку громіздку конструкцію.

Сегментний замок: щось новеньке

Мабуть, один із найбільш збалансованих за зручністю та надійністю - цесегментний. Є кілька сталевих пластин, з'єднаних між собою заклепками. Складається ці платини гармошкою у компактний нейлоновий чохол. Габарити замку у складеному вигляді не перевищують 10-15 см завдовжки і 4 см завширшки.

как выбрать велозамок

Такий замок оцінять ті, хто бажає поєднати надійність, але не хоче ризикувати зручністю транспортування. Встановлений на раму замок не перевантажуватиме зовнішність велосипеда і органічно вписуватиметься в його дизайн.

Як відомо, найнадійніші сегментні велозамки виробляє компанія Abus. Вони мають модельBordo SH. Вона вважається найпопулярнішою і має рівень захисту 10 із 15 за їх власною шкалою.

Переваги:

  • компактний
  • зручний у перевезенні
  • досить надійний
  • відносно новий на ринку, так що ще не до кінця вивчений злодіями

Недоліки:

  • Слабке місце велозамків бюджетного рівня – заклепки.

ПІДВЕДЕМО ПІДСУМКИ

І все-таки, який велозамок краще? Мабуть, це питання ви повинні відповісти собі самі. Зважте переваги та недоліки всіх видів. Продумайте, де пристебуватимете і наскільки довго перебуватиме байк без нагляду. І тоді точно зрозумієте, який велозамок вибрати саме Вам.

Навіть найнадійніший велозамок у світі не замінить вашого дбайливого і чуйного ставлення до безпеки велосипеда. І як каже народна велосипедна мудрість: на велозамок сподівайся, а сам не поганяй!:)