Зірка для BMX
ПІДБИРАЄМО ЗІРКУ НА БМХ
Зірка BMX - деталь, яка передає зусилля з ваших ніг на ланцюг, а потім на колесо. Її вибір насамперед залежить від того, як ви звикли кататись. Зазвичай прихильники жорсткішого катання вибирають масивнішу зірку. А спокійнішим райдерам підійдуть тонкі зірки BMX. Однак існують інші не менш важливі параметри, за якими підбираються ці елементи трансмісії. Перед тим, як купити зірку на БМХ, обов'язково прочитайте цю статтю.
НА ЩО ЗВЕРТАТИ УВАГУ ПІД ПІДБОРУ ЗІРК БМХ?
Отже, ми виділяємо лише три основні параметри:
- Розмір зірки;
- Матеріал виготовлення;
- Тип кріплення.
Розберемо детальніше кожен пункт, щоб закрити всі питання щодо вибору.
Розмір зірки.
Розмір зірки БМХ визначається за кількістю зубів. У назві зірки він зазначається з обов'язковим використанням літери Т після числа. (Наприклад, 25Т). Відношення передньої зірки до задньої утворює передатне число. Цей параметр визначає те, наскільки зручно вам кататиметься. Чим більше передатне число, тим складніше буде розганятися, але й максимальна швидкість буде вищою. Тому великі передавальні числа в БМХ використовуються в рейсингу - там, де важлива висока швидкість. Однак на вибір передАткового числа ще сильно впливають переваги райдера. Але все ж таки в БМХ існує один ключовий стандарт передавального числа, який використовується в більшості випадків - 2,75. Він утворюється передньою зіркою БМХ на 25Т і на 9Т задній. Розрахунок 25/9 став популярним за рахунок вдалого співвідношення надійності, ефективності та ціни. До розміру зірки БМХ також відносять і діаметр валу каретки. Вони бувають 19, 22 та 24 мм. У комплекті із зірками зазвичай йдуть перехідники, щоб її можна було встановити на осірізних діаметрів.
Матеріал виготовлення
Найбільшого поширення набув алюміній, рідше зірки БМХ виробляються зі сталі.
Алюміній. Виявився найбільш підходящим для виробництва зірок через низьку вагу і відповідну міцність. Плюси: невелика вага і товстіші зірки.
Сталь. Зазвичай використовується у бюджетних зборках. Для того, щоб такі зірки були легшими, їх роблять більш тонкими. Однак товсті алюмінієві зірки по міцності дуже сходи з тонкими сталевими. Тому використання алюмінієвих зірок - виграшний варіант у всіх відношеннях.
Тип кріплення
За типом кріплення зірки БМХ діляться на два види:
Болтове. Найбільш поширений звичний для всіх варіант. Зірка має окремий отвір, яким кріпиться до шатуна за допомогою болта. Під зірки 25Т передбачено стандартне кріплення на шатуні. Однак, якщо ви хочете поставити зірку на 23 і менше, вам необхідно буде знайти шатуни з кріпленням меншого діаметру, яке знаходиться ближче до оски. Переваги: велика поширеність, простота установки. Мінуси: висока ймовірність появи люфту, менш жорстка конструкція.
Шліцеве. Найчастіше маркується словосполученням Spline/Socket Drive.
На відміну від болтової схеми кріплення, на таке кріплення можна встановити зірки різних розмірів. Крім того, шліци – більш жорсткий та легкий спосіб кріплення зірок БМХ. Однак не найдешевший, використовується в системах середнього та високого рівня.
Технології виробництва
Крім основних відмінних факторів при виробництві зірок БМХ існують методи покращення їхнього зовнішнього вигляду, що також дуже цінується серед райдерів. Один з таких методів – фрезерування. За допомогою неї в тілі зірки можна вирізати різні візерунки, що зробить зовнішність велосипеда більш цікавою.
Деякі зірки дозволяють встановити башгарди. Вони захищають зуби зірки та ланцюг під час виконання гриндів – трюків зі ковзанням по різних поверхнях.
ДЕ КУПИТИ ЗІРКУ НА БМХ?
Магазин Lisoped має широкий вибір звідочок для БМХ. Замовити ви можете, зателефонувавши або натиснувши на кнопку "купити". Ми перевіримо наявність та зв'яжемося з вами для підтвердження замовлення.
Доставка проводиться в будь-яке з міст України: Черкаси, Нікополь, Біла Церква, Нікополь, Харків, Бердянськ, Луцьк, Краматорськ, Київ, Кривий Ріг, Житомир, Рівне, Ужгород, Кременчук, Запоріжжя, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ, Кам'янське, Херсон, Ужгород, Черкаси, Слов'янськ, Суми, Вінниця, Тернопіль, Львів, Мелітополь, Хмельницький, Бровари Сєвєродонецьк, Маріуполь, Слов'янськ, Кропивницький, Чернігів, Дніпро, Одеса, Хмельницький, Чернівці, Миколаїв, Павлоград.