067 620 66 11
Передзвонити?
067 620 66 11
Передзвонити?
Каталог товарів
Бонуси
Порівняння товарів
У обране
Каталог товарів
Порівняння товарів
У обране
Магазини
Mайстерня
Блог
Покупцям
Зв'язатися з нами

Втулка на велосипед

Фільтри
Фотографія Задня втулка Quando KT-QZ1R 11S 32H
Задня втулка Quando KT-QZ1R 11S 32H
1 156 грн
+ 27 бонусів
8
Фотографія Підшипник Nexus 7 3/16"x11
Підшипник Nexus 7 3/16"x11
109 грн
+ 1 бонусів
Фотографія Підшипник Nexus 7 3/16"x26
Підшипник Nexus 7 3/16"x26
199 грн
+ 2 бонусів
Фотографія Підшипник SHIMANO M770, 775, 785
Підшипник SHIMANO M770, 775, 785
118 грн
+ 1 бонусів
Фотографія Підшипники Shimano HBM770/580
Підшипники Shimano HBM770/580
136 грн
+ 1 бонусів
1
2
...
15

Втулки на велосипед: обов'язковий елемент

Щоб покращити накат велосипеда, необхідно забезпечити невелике тертя під час обертання колеса. Це завдання виконує велосипедний вузол, від неї залежать довговічність мотоцикла зручність під час їзди мокрою дорогою, бруду, при перемиканні швидкостей.

Елемент є центральною частиною колеса, що упирається на вісь, що прикріплена до дропаутів вилки та рами. За передачу крутного моменту та обертання у виробі відповідають підшипники котіння. Параметрами втулки керуються при складанні колеса, моделі відрізняються за призначенням та іншими параметрами.

Як вибрати відповідну втулку

Перш ніж купити, керуються типом транспорту. Для МТБ або гравійного велосипеда важливими є міцність, стійкість до вібрацій, ударів, для шосейних – низький показник опору котіння. На міські байки встановлюють прості одношвидкісні моделі або з внутрішньою системою швидкостей, оснащені гальмом педальним або без нього.

Вибираючи втулку на велосипед, звертають увагу на:

  • спосіб розміщення. За типом конструкції виділяють передні та задні, вони виконують різні завдання. Перші влаштовані простіше, оскільки відповідають лише за обертання та кріплення колеса, задні несуть на собі касету чи тріскачку;
  • фіксація. Проводиться двома гайками під ключ 16 болтами на наскрізну вісь або ексцентриком. Останній варіант дорожчий, але зручніший, адже достатньо відтиснути ручку, щоб зняти колесо;
  • гальма. Існують моделі, сумісні тільки із задніми типу V-brake, або підходять і для дискових;
  • кількість спиць. Стандартні варіанти – на 32 та 36, тут все залежить від призначення велосипеда. Найлегшими вважаються вироби під 28 спиць, але в будь-якому випадку важливо, щоб цей показник збігався з характеристиками обода.

Ціна та характеристики втулок залежать від типу підшипників. Промислові відрізняються високою міцністю, довговічністю, простіші в обслуговуванні. Моделі на кулях котіння краще справляються з бічними навантаженнями, їх частіше встановлюють у шосейних велосипедах.

При покупці має значення і виробник втулки. Не варто заощаджувати на виробі, адже якісні елементи розраховані на тривале застосування. Великий попит мають пристрої Quando, Shimano, Novatec. Початківцям райдерам більше підходять задні втулки під тріскачку з навантаженням до 80 кг, важким велосипедистам, спортсменам краще віддати перевагу касеті.