Додаток Strava: збої реальні та уявні

Користувачі часто скаржаться на наявність збоїв у додатку Strava, які виявляються при записі треків у процесі поїздки. До таких збоїв відносять відсутність входження в режим автопаузи, відсутність виходу з режиму автопаузи, наявність незрозумілих стрибків на треку, облік «зайвої» дистанції при поїздці, поява безглуздих значень швидкості, мимовільне припинення запису треку. Спробуємо розглянути вказані збої докладніше.
- Відсутність входження в режим автопаузи, або, як це називається в додатку, «зупинення заїзду». Цей ефект неможливо віднести до збоїв програми, оскільки він проявляється по-різному на різних смартфонах. Швидше за все, наявність цього ефекту залежить від чутливості GPS-модуля смартфона.
- Відсутність виходу з режиму автопаузи, або відповідно до термінології програми, «продовження заїзду». Особисто автору не доводилося зустрічатись з таким ефектом. Швидше за все це можна віднести до особливостей смартфона.
- Наявність стрибків на треку. За результатами експериментів, проведених автором, можна зробити наступний висновок: стрибки або голки з'являються на треку внаслідок «конфлікту» між GPS та A-GPS. Лікується цей ефект просто – відключенням мобільних даних під час поїздки. Таким чином, режим A-GPS вимикається. Перевірка цього припущення дала позитивні результати. Треки виходять гладкішими без будь-яких паразитних викидів. Похибка обліку дистанції між каліброваним велокомп'ютером та смартелефон практично нульова.
- Врахування зайвої дистанції при поїздці. Іноді тут ситуація просто анекдотична. Якщо покласти смартфон у глибоку кишеню шорт, то смартфон при поїздці здійснюватиме разом із коліном рухи вперед-назад. Легко порахувати, яку зайву дистанцію пройде смартфон по відношенню до велосипеда. Інший варіант появи «зайвої» дистанції – наявність стрибків (голок) на треку
- Безглузді значення швидкості зазвичай є наслідком тих же стрибків на треку. На малюнку 1 наведено приклад треку з великою кількістю стрибків. Тут і дистанція неправильно показана, і максимальна швидкість завелика навіть для болідів Формули 1, та й значення середньої швидкості неможливе для велосипеда. Знову ж таки, лікування полягає у відключенні мобільних даних (або у застосуванні старого смартфона без SIM-карти)
Рисунок 1. Припинення запису треку.
Цей ефект помічений на деяких моделях смартфонів під час вибору економного режиму живлення. Відповідно боротися з ним легко.
Висновок. Розглянуті проблеми в основному стосуються не дефектів програми, а особливостей смартфонів або порядку експлуатації смартфонів під час поїздки. Розглянуті проблеми в основному стосуються не дефектів програми, а особливостей смартфонів або порядку експлуатації смартфонів під час поїздки. Мабуть, можна віднести до проблем програми лише відсутність входження до режиму автопаузи. Було б чудово, якби розробники програми вдосконалили цю частину алгоритму.