Як вибрати електросамокат
Який електросамокат вибрати в 2021 році? Це питання мучить практично кожного, хто обмірковує придбання транспорту щодня. Зараз на ринку стільки пропозицій, що очі починають розбігатися, а мозок панікувати. Бренди самокатів стрімко зросли у кількості, з'явилося дуже багато нових та невідомих. Тому дуже важливо відрізняти електросамокати, що стоять, від пустушок, які не витримують і кількох поїздок. У цій статті ми розглянемо, на що звернути увагу при виборі, а в конце виділимо топ 3 найкрутіших і практичних електросамокатів за версією користувачів.
ЕЛЕКТРОСАМОКАТ. ЯКИЙ ВИБРАТИ У 2021?
Як і всі прилади з купою електроніки,електросамокати- Складні пристрої з великою кількістю деталей. Вони встановлений двигун, акумулятор, велика кількість електронних плат. Щоб правильно вибрати електросамокат, потрібно перевірити його відразу за кількома основними пунктами:
- Тип двигуна та його потужність
- Тип акумулятора
- Розмір коліс
- Максимальна швидкість та запас ходу
- Вага
Перш ніж з'ясовувати, який електросамокат краще купити, поставте собі кілька запитань:
- Навіщо мені потрібен самокат?
- Який мені потрібний запас ходу?
- Яку вагу має витримувати?
Ці три питання допоможуть вам надалі зрозуміти, чи варто купувати дорогий самокат із великим акумулятором та дуже потужним двигуном. Або можна зупинитися на варіанті дешевше.
ПРИСТУПАЄМО ДО ВИБОРУ
На наш погляд найважливіший параметр самокату – це саме тип акумулятора. Тому що від нього залежить запас ходу, який такий важливий практично всім. На сучасних самокатах набули широкого поширення літій-іонні акумулятори. Це найпопулярніший тип батарей, що використовується майже всюди: від фітнес-браслетів до електромобілів. Про що це каже? Насамперед про те, що Li-Ion акумулятор має повний набір відповідних властивостей для сучасних гаджетів:
- велика ємність
- Компактні габарити
- досить великий ресурс роботи
- порівняно невелика вага
- взаємозамінність
Також на ринку є електросамокати зі свинцево-кислотними батареями. Це не просунутий варіант, такі батареї громіздкі, важкі і не забезпечують потрібного ресурсу роботи. Ціна на самокат з такою батареєю може бути дуже привабливою. Це не ваш вибір, якщо ви поставили собі за мету вибрати хороший електросамокат.
Тепер переходимо до ще одного критично важливого параметра – це двигун. Від потужності двигуна безпосередньо залежить, наскільки швидко їхатимете і чи їхатимете взагалі. Сучасні самокати найчастіше комплектуються двигунами на 250, 350 і 450 Ватт. Двигун невеликої потужності відмінно підійде для дівчат чи підлітків. Але який вибрати електросамокат, якщо ж ваша вага понад 80 кг і вам також подобається швидкість? У такому випадку вам підійде електросамокат з потужнішим двигуном на 350 - 450 Ватт.. Щоб він без проблем тягнув вас у гірку без додаткових зусиль. Зазначимо, що до заповітних 25-30 км/год розганяються самокати з потужністю не менше 350 Ватт. Наприклад, така потужність у самокату Segway Ninebot MAX. Саме на такій швидкості ви зможете оперативно дістатися з роботи та на роботу.
Тип двигуна – також дуже важливий нюанс. У сучасних самокатах прижився двигун типу "мотор-колесо", оскільки він компактний та потужний. Якщо вам будуть пропонувати варіанти з якимись іншими пристроями (наприклад, з ланцюговою передачею) - сміливо відкидайте їх, тому що все це дуже швидко стає непридатним. Добре подумайте, чи потрібні вам проблеми з ремонтами? Переконані, що ні:)
РОЗМІР ЦІЛІ ВАЖЛИВИЙ
Якщо йдеться про колеса самокату, звичайно :) Чим більше коло колеса, тим менше воно сприйнятливе до нерівностей. Колесо самокату вважається великим, якщо воно доросле до діаметра 8,5 дюймів та вище. На них зручно долатиме нерівний асфальт, бруківку і навіть легке бездоріжжя.
У продажу можна зустріти самокати з колесами 10,5 і навіть 14 дюймів. Вони мають шалений накат, але разом з цим зростає і вага. Так що якщо ви не бажаєте, щоб ваш транспорт за відчуттями важив цілу тонну, то рекомендуємо вибрати електросамокат для дорослого з колесами 8,5 або 10,5 дюймів. Досвід більшості користувачів показує, що вони оптимальні щодо накату і мобільності.
Якщо ви хочете вибрати електросамокат підлітку, то можна сміливо розглядати і менші колеса. Наприклад, для дитини буде цілком доречним Ninebot KickScooter ESL1.
МАКСИМАЛЬНА ШВИДКІСТЬ І ЗАПАС ХОДУ
Максимальна швидкість електричного самокату може варіюватися від 10 до 100 км/год. Недорогі моделі, можуть витягнути не більше 15 км/год, а в гірку ще менше. Тож, якщо вам потрібен повноцінний транспорт, то радимо одразу звернутися до середнього цінового сегменту. Тут вже будуть більш швидкі модельки зі швидкістю до 35 км/год. На такій швидкості самокатом буде комфортно керувати та безпечно виконувати гальмування. Вище цього показника розганятися не рекомендуємо, так як самокаторості погано піддається управлінню. І не забудьте про шолом, якщо зберетеся виїхати на дорогу, безпека понад усе!
ЩО НА ВАГУ?
Перед тим, як вибрати електричний самокат, дуже важливо звернути увагу на його вагу.
Нюанс у тому, що від ваги самоката залежить ємність акумулятора, яка в ньому встановлена, а також розмір коліс. За вагою всі самокати поділяються на:
- надлегкі (<8 кг)
- полегшені (8-11 кг)
- середні (11 – 20 кг)
- важкі (20 -24 кг)
- надважкі (>24 кг)
Легкі моделі користуються найбільшою популярністю, тому що їх може підняти і перенести майже кожен, крім найменших дітей. Як показала практика, дівчата з ними справляються на ура, так що їх можна сміливо рекомендувати до покупки нашій прекрасній підлозі.
Щоб правильно вибрати електросамокат під свої завдання, майте на увазі, що дуже легкі моделі мають невеликий запас ходу, тому що в них встановлюють батареї маленької ємності. Наприклад, якщо ви добиратиметеся на роботу (до якої приблизно 10-12 км), тоді вам потрібен самокат із запасом ходу мінімум 30 км. Якщо ж хочете влаштовувати при цьому додаткові прогулянки, цей показник бажано підняти до 40-60 км. Один із найпопулярніших “живучих” самокатів – це Ninebot Segway Max G30.Він може проїхати одним зарядом до 65 км. Так що заряджати його потрібно буде не частіше ніж раз на два дні.
Диявол криється в деталях
Із основними параметрами електросамокатів ми розібралися. Тепер розглянемо дрібні нюанси. Окремо вони можуть бути не такі важливі та помітні. Але разом ці дрібниці сильно впливають на наше враження про речі. Тому ось вам чек лист, щоб точно зрозуміти, який електросамокат вибрати:
- Наявність амортизаторів – великий плюс до комфорту
- Дисплей на кермі. З ним використання самокату стає більш інформативним. Завжди приємно знати, а не здогадуватися, скільки залишилося заряду акумулятора.
- Складні ручки керма. Зменшують габарити самокату у складеному вигляді
- Підсвічування. Для безпечних нічних покатушок :)
- Регулювання висоти керма. Якщо бажаєте, щоб на самокаті каталися всі члени сім'ї
- Крила. Щоб можна було кататися у брудну погоду
Тепер, як і обіцяли, виділимо одні з найпопулярніших самокатів у 2021 році.
Kugoo X1 - відносно недорогий, але досить потужний самокат середнього цінового сегмента. По прямий цей малюк (все ж таки колеса у нього невеликі) може розігнатися до 45 км/год і це потрясний результат. У корпусі укладено акумулятор із ємністю 13 ампер-годин. Переднє та заднє колесо оснащене амортизаторами для більшої м'якості ходу. При цьому, самокат має осудну вагу - 17 кг, що не так багато в порівнянні з конкурентами по ніші.
Xiaomi Mijia M365 Pro - покращена версія бестселера M365. Самокат упевнено додав у всіх характеристиках. Так, потужність підросла з 250 до 300 Вт, а максимальна швидкість збільшилася з 30 до 45 км/год. Прибавка у вазі пояснюється витривалішим акумулятором. Звідси і вийшов приріст у запасі ходу – до 45 км/год.
Airwheel Z5 впевнено замикає нашу трійку найпопулярніших самокатів. Так, не найшвидший (максимальна швидкість до 20 км/год) і не найлегший. Акумулятор змонтований у незвичайному місці – на з'єднанні деки та керма. Але в нього є вбудовані порти ЮСБ, що робить з нього такий собі мобільний павербанк для зарядки ваших гаджетів.
Підсумовуючи, хочемо дати пораду. Щоб вирішити, який електричний самокат вибрати, перш за все керуйтеся здоровим глуздом, а не емоціями. Наприклад, не варто купувати надто потужний самокат для дитини, або навпаки – надто легкий для дорослого. І ніколи не жертвуйте правилами безпеки, катайтеся у шоломі та буде вам щастя.