Як підібрати велосипедний замок: види та характеристики

Велозамок - засіб захисту велосипедів від крадіжок та злому. Відрізняються один від одного на вигляд, матеріалам, з яких виготовляються, конструктивним елементам, способу відкриття і закриття. Жодна модель не може гарантувати стовідсоткового захисту байка від псування чи крадіжки, проте замки нового покоління знижують ризики злому до мінімуму. Підібрати замок під будь-яку модель велосипеда можна в інтернет-магазині "Lisoped" від різних виробників за доступними цінами з доставкою у всі міста.
РІЗНОВИДНОСТІ ВЕЛОСИПЕДНИХ ЗАМКІВ
Захисні аксесуари для байків можуть бутина замку з ключемабоз кодовим механізмом. Обидва запірні пристрої досить надійні, різниця лише у способі відкриття. Тут вибір залежить лише від особистих уподобань, оскільки ключ може з необережності загубитися, а код згодом, якщо його не застосовувати, забути. Кодові замки найчастіше використовуються у тросових моделях. За конструктивними особливостями велозамки поділяються на:
- ланцюговий. Зазвичай кільця ланцюга виготовляються із сталі, їх дуже важко перекусити інструментами чи розігнути. Для того, щоб ланцюг не дряпав корпус велосипеда, він прихований під тканиною;
- тросовий. Легкий та гнучкий вигляд замку. Може бути різної довжини та товщини;
- U-подібний. Один з найнадійніших, виконаний у вигляді металевої дуги із запірним механізмом;
- сегментний (пластичний). Має вигляд кілька загартованих пластин, з'єднаних між собою, які легко складаються та розкладаються. Виготовляється із міцного металу, при транспортуванні не займає багато місця.
Крім найпопулярніших велозамків також є інші види, які можуть використовуватися для захисту транспортного засобу. До них відносяться блокатори коліс, головний недолік яких – відсутність фіксації самого велосипеда. Виїхати на ньому не вийде, але перенести вручну не важко. Тому разом із блокаторами рекомендується додатково використовувати замок.
ЯКІ ПРИСТРІЇ ПРОТИ КРАДАННЯ ВЕЛОСИПЕДУ НАЙБІЛЬШ ЕФЕКТИВНІ
На рівень захисту впливає запірна конструкція, так і матеріал, який використовується для виготовлення ободної частини. Чим більше запірного механізму точок фіксації, тим складніше його пошкодити або зламати. Одна з найнадійніших систем – X4P. Закріплюється трос до запірної частини за допомогою чотирьох штирів із сталі.
За своїми характеристиками одним із найнадійніших замків є U-подібний. Але він має більшу вагу, якщо порівнювати з тросовими чи ланцюговими. Має обмежену функціональність, наприклад, перекинути через ствол дерева такий замок може бути проблематично.
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ВЕЛОСИПЕДНИЙ ЗАМОК
Підбирати велозамок краще, виходячи з вартості самого велосипеда. Чим дорожча модель, тим більша ймовірність його викрадення, а отже рівень захисту має бути максимальним. У деяких випадках рекомендується використовувати відразу кілька аксесуарів проти викрадення. Це може бути блокатор коліс та замок. Також є моделі із вбудованим GPS навігатором або сигналізаційною системою. При спробі зламування власник отримає сповіщення або почує звуковий сигнал.
Найпопулярніші виробники велозамків: XLC, ABUS, CITADEL, ONGUARD, GREEN CYCLE. Ланцюгові замки досить гнучкі, їх можна використовувати для фіксації зі стовпом, деревом або іншою опорою. Тросові надійніші, їх складніше пошкодити за допомогою ножівки або інших інструментів. Чим товщі трос, тим вищий ступінь захисту. Сегментні, незважаючи на зручність, дещо поступаються ланцюговим.